Seat teston modelin e ri Arona (Foto) – Lajmi.net
Seat teston modelin e ri Arona (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto 16:28, 16 May 2017
Seat ka prodhuar modelin më të ri të quajtur Arona, që i përket segmentit SUV.

Arona është testuar në pistën e njohur në Nurburgring të Gjermanisë dhe ishte e mbuluar me material të kamufluar, transmeton Lajmi.net

Megjithatë, vërehet se kjo makinë do të jetë një ‘Crossover’ dhe do të ketë një dizajn mjaft të bukur, duke u bazuar edhe në fotografitë sa ishte prezantuar si koncept.

Modeli i ri Arona pritet të ketë motorë të njëjtë si modeli Ibiza, pra motor benzinë 1.5-litërsh dhe atë me naftë 1.6-litërsh./Lajmi.net/

2018-seat-arona-leak-1 2018-seat-arona-leak 2018-seat-arona-spy-photo-1 2018-seat-arona-spy-photo

Fjalët kyçe: arona, seat

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play World Soccer Champion
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush