Prishtina hesht Prizrenin dhe fiton titullin kampion – Lajmi.net
Prishtina hesht Prizrenin dhe fiton titullin kampion
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 20:55, 24 May 2017
Prishtina e ka mposhtur Bashkimkin me rezultat 73:64 në Prizren.

Skuadra bardhekaltër është kthyer nga humbja duke i fituar tri ndeshje radhazi duke e përmbyllur serinë ne 3:1.

Prishtina është shpallur kampion për të 12 herë pas luftës.

Kryeqytetasit e vulosën edhe një herë dominimin total në basketbollin kosovar.

Fjalët kyçe: Sigal Prishtina

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball