Clippers fitojnë derbin e LA kundër Lakers – shkëlqen Anthony Davis

Los Angeles Clippers kanë fituar derbin e qytetit, në përballje me Lakers.

Sport

04/02/2022 16:00

La Clippers morën një fitore të sekondave të fundit, me rezultatin 111:110, shkruan lajmi.net.

Heroi i takimit ishte Reggie Jackson, i cili qëlloi saktë pak sekonda para fundit të ndeshjes, për pikët vendimtare.

Jackson shënoi në total 25 pikë, kurse Marcus Morris pati 29 pikë. Kuotën e 20 pikëve e arriti edhe Serge Ibaka.

Te Lakers u dalluan Anthony Davis me 30 pikë dhe Malik Monk me 21 pikë e Westbrook me 17. /Lajmi.net/