Të Infektuar: 1123

Të Shëruar: 847

Të Vdekur: 30

Neymar zbulon makthin që përjetoi pas vdekjes së Bryant

8:12 | 7 Prill 2020

Superylli i Paris Saint-Germain Neymar tha se ai ishte prekur thellësisht nga vdekja e yllit të Los Angeles Lakers Kobe Bryant.

Legjenda e NBA, 41 vjeç dhe vajza e tij 13-vjeçare Gianna u vranë në mënyrë tragjike së bashku me shtatë të tjerë në një përplasje me helikopter në janar në Calabasas, California.

Neymar përkujtoi Bryant në atë kohë, duke veshur një fanellë për nder të pesë herë kampionit të NBA, ndërsa ai i dedikoi një gol në fitoren ndaj Lille në shkurt, transmeton lajmi.net.

Duke kujtuar vdekjen e Bryant, Neymar i tha Vogue Men Arabia: “Vdekja e tij ndikoi shumë në mua sepse jeta jonë kishte shumë të përbashkëta”.

“Kam takuar Kobe personalisht dhe kohën kur ai erdhi në Paris. Kur takoni personin që qëndron pas asaj fanelle, ai krijon një marrëdhënie tjetër dhe me Kobe, ishte shumë e veçantë. Sporti dhe shoqëria humbi një djalë të shkëlqyeshëm”. /Lajmi.net/