Ja sportistët me më së shumti para të fituara pas përfundimit të karrierës – Lajmi.net
Ja sportistët me më së shumti para të fituara pas përfundimit të karrierës
Autori: Lajmi.net BasketbollLajme futbolliSport 19:55, 25 December 2017
Të gjithë u befasuan kur mediet zbuluan informacionin se David Beckahm fiton rreth një milion paund në muaj edhe pas daljes në pension.

Ish reprezentuesi anglez është shndërruar në një ambasador i shumë markave sportive, që paguajnë miliona euro për reklamim.

Por, anglezi i famshëm nuk është sportisti që ka fituar më së shumti para pas pensionimit nga sporti.

Vendi i parë për këtë gjë i takon legjendës amerikane të futbollit, Michael Jordan, që deri më tani ka fituar 90 milionë dollarë, duke lënë pas tij Beckhamin me 40 milionë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO