ZYRTARE: Largohet nga Arsenal, bëhet trajner në Bundesligë (FOTO) – Lajmi.net
ZYRTARE: Largohet nga Arsenal, bëhet trajner në Bundesligë (FOTO)
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 13:52, 27 February 2017
Trajneri i akademisë së Arsenalit, Andries Jonker është angazhuar në drejtim të Wolfsburgut.

Trajneri i akademisë së Arsenalit, Andries Jonker është larguar nga klubi duke u emëruar në krye të Wolfsburgut.

54-vjeçari ishte asistent në Volkswagen Arena para ardhjes në Arsenal më 2014.

Kurse, ai do ta zëvendësojë Valerian Ismalerin pas shkarkimit të francezit të dielën e shkuar, përcjell “lajmi.net”.

Jonker ka nënshkruar kontratë deri më 2018 dhe e gjen Wolfsburgut me vetën dy pikë më tepër se zona e rrezikuar në Bundesligë. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6  

Fjalët kyçe: Arsenal, Wolfsburg

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2