Superliga e basketbollit starton me dy ndeshje derbi – Lajmi.net
Superliga e basketbollit starton me dy ndeshje derbi
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 19:08, 22 September 2017
Sot është hedhur shorti për sezonin e ri të kampionatit basketbollistik të Kosovës.

Tifozët e basketbollit do të kenë mundësi të shohim qysh në javën e parë dy derbi.

Sigal Prishtina do të jetë nikoqire e skuadrës prizrenase të Bashkimit, të cilën e kishte mposhtur në fazën e “Play Off” të vitit të kaluar.

Edhe një ndeshje e fortë pritet të zhvillohet edhe në Mitrovicë, ku do të takohen Trepça dhe Peja, të cilat janë në krizë financiare.

Kerasan Prishtina do të pres para shikuesve të vetë skuadrën e Yllit.

Borea, skuadra tjetër pejane do të takohet me ekipin e Rahovecit, e cila së fundi ka sjell di sa përforcime.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO