KB Prishtina e fiton Kupën e Kosovës në kategorinë e femrave – Lajmi.net
KB Prishtina e fiton Kupën e Kosovës në kategorinë e femrave
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 18:19, 19 February 2017
KB Prishtina e ka fituar Kupën e Kosovës në basketboll në kategorinë e femrave.

Vajzat nga kryeqyteti kanë mposhtur në finale KB Penzan e Pejës, me rezultat të ngushtë 81-77.

Ndeshja ishte e baraspeshuar në pjesën më të madhe të kohës, sidomos çereku i fundit, ku fituesi u përcaktua në sekondat e fundit.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

Fjalët kyçe: KB Penza, KB Prishtina

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush