Dani Alves, 15 vjet kundër Real Madridit – Lajmi.net
Dani Alves, 15 vjet kundër Real Madridit
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 14:46, 14 February 2018
Historia e Dani Alves kundër Realit nis në prill të vitit 2003, me takimin Sevilla-Real Madrid.

Plot 15 janë lojtarët e PSG që janë përballur të paktën një herë me Realin e Madridit gjatë karrierës së tyre.

Mes tyre, edhe Dani Alves.

Braziliani spikat për numrin e madh të ndeshjeve kundër madrilenëve (43) dhe etapa e tij e suksesshme me Barcelonën bën që të ketë më shumë fitore sesa humbje (22 me 15).

Por, duhet thënë që sfida e fundit kundër “Los Blancos” ka qenë e dhimbshme për mbrojtësin e djathtë, pasi bëhet fjalë për finalen e Kardifit, ku Reali mundi Juventusin me rezultatin 4-1, transmeton “Top Channel”.

Historia e Dani Alves kundër Realit nis në prill të vitit 2003, me takimin Sevilla-Real Madrid, kur lojtari që sot luan me PSG pati përballë Zinedine Zidane. Në total, 15 ndeshje kundër Realit me skuadrën andaluziane.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool