ZYRTARE: Arsenal befason tifozët me përforcimin e ri – Lajmi.net
ZYRTARE: Arsenal befason tifozët me përforcimin e ri
Autori: Lajmi.net Premier LeagueSport 12:24, 11 July 2018
Arsenal ka kompletuar edhe një përforcim për sezonin e ri.

Arsenali ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit Matteo Guendouzi nga Lorient.

19-vjeçari karrierën e filloi te Paris Saint-Germaini, para se të kalonte te akademia e Lorientit në vitin 2014.

Guendouzi debutoi në ekipin e parë si 17-vjeçar në tetorin e vitit 2016 dhe ka realizuar 30 paraqitje.

Ai do të bartë fanellën me numrin 29, të cilën e mbajti Granit Xhaka sezonin e kaluar.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO