Zhgënjen edhe Milani, nuk e shfrytëzon gabimin e Interit dhe Romës – Lajmi.net
Zhgënjen edhe Milani, nuk e shfrytëzon gabimin e Interit dhe Romës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 22:42, 8 April 2018
Milani i Gattusos nuk ka arritur të shfrytëzojë gabimin e Interit dhe Romës në Serie A.

‘Rossonerët’ nuk kanë arritur më shumë se një barazim 1:1 përballë Sassuolos në ‘San Siro’.

Mysafirët ishin të parët që kaluan në epërsi kur Politano shënoi në minutën e 75’.

Milanin në lojë e riktheu sulmuesi kroat, Kalinic, kur barazoi në minutën e 86’.

Deri në fund të ndeshjes, Milani bëri të pamundurën për të arritur golin e fitores, por nuk ia doli.

Me këtë barazim Milani numëron 52 pikë, duke u renditur në vendin e gjashtë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO