Ylli i Kroacisë bën zgjedhjen e çuditshme, refuzon gjigantët evropianë dhe rinovon me…

19:38 | 10 Gusht 2018

I shumë kërkuar në këtë merkato, por Ante Rebic ka vendosur të bëjë një zgjedhje të çuditshme për të ardhmen e tij.

Pas një paraqitje të shkëlqyer në Botëror me Kroacinë, emri i sulmuesit ishte lidhur me një kalim te Bayern Munich, por edhe te Manchester United

Gjithsesi, kroati nuk ka zgjedhur një ribashkim me Niko Kovaçin në Alianz Arena, por ka rinovuar me Aintraktin e Frankfurtit.

Siç bën me dije vetë drejtori sportiv i Frankfurtit, Rebic ka rinovuar deri më 2022, duke mos kaluar kështu në një ekip akoma më të madh në Evropë.