Tuchel: UEFA është fajtore për humbjen e Dortmundit, ja pse

23:59 | 12 Prill 2017

Thomas Tuchel e konsideron UEFA-n fajtore për humbjen e Borussia Dortmundit ndaj Monacos.

Sipas tij, ndeshja s’duhej të zhvillohej një ditë pas shpërthimit.

“Situata është absurde. I kishim në dispozicion vetëm 15 futbollistë. Kjo ndeshje nuk duhej të zhvillohej sot. UEFA ka bërë një gabim të madh”, deklaroi Tuchel, përcjellë “Lajmi.net”.

Dortmundi u mposht nga Monaco me rezultat të ngushtë, 3:2. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy