Sërish Lewandowski, Bayern rikthen epërsinë e dyfishtë

22:09 | 17 Gusht 2021

Bayern Munich ka rikthyer epërsinë e dyfishtë ndaj Borussia Dortmund.

Ishte prapë sulmuesi Robert Lewandowski që shënoi ndaj ish skuadrës, shkruan lajmi.net.

Pas një gabimi në mbrojtje përfitoi polaku që u gjend para portierit dhe shumë lehtë realizoi në portën e Dortmundit (74′).

Për të parë golin: VIDEO

Rezultati momental është 1 – 3./Lajmi.net/