Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Momente prekëse të një burri që filloi të qajë kur takon gomarin e tij pas dy muajve në izolim

15:43 | 22 Maj 2020

Gomari dhe pronari fillojnë të qajnë kur takohen pas dy muajve që ishin në izolim në Spanjë.

Ismael Fernández  nuk mund të priste më gjatë që të vizitonte fermën e familjes në Malaga këtë javë pas izolimit nga COVID-19, transmeton lajmi.net.

Ismael Fernández shared the emotional reunion he had Monday with his pet donkey Baldomera at his family's farm in the southern Spain city of Malaga. He opened an Instagram account for the donkey, @Baldomerayyo, and uploaded the selfie above as the first post

Do të thotë që 38-vjeçari nuk do të  vizitonte vetëm vëllain e tij, por edhe kafshën e tij të preferuar, gomarin Baldomera.

Në video shihet momenti prekës i gomarit dhe pronarit që fillojnë të qajnë kur takohen pas dy muajve, kjo sepse i mungonin njëri tjetrit.

Baldomera (pictured) at Ismael Fernández's family farm in the Malaga town of El Barge

Fernández shkroi në Facebook: “Nuk jam i turpëruar që ju më dëgjoni duke qarë sepse këtu është një dashuri e papërshkrueshme”.

Video është bërë virale dhe është shpërndarë mijëra herë. /Lajmi.net/

The Facebook footage went viral, drawing more than 2,000 impressions and over 1,700 shares