Mediat në Shqipëri: Kosova mund të besojë, Kosova mund të ëndërrojë

10:09 | 12 Tetor 2018

Mediat shqiptare kanë lavdëruar ekipin e Kosovës pas fitores 3:1 në Ligën e Kombeve ndaj Maltës.

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë tre pikë të reja në Ligën e Kombeve, duke e mundur Maltën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me rezultat 3:1.

Rrugëtimi i sigurt dhe pozicioni në vendin e parë në grupin e tretë në Ligën D, kanë bërë që Kosova të marrë merita të mëdha nga mediet e rajonit.

Përgëzimet më të mëdha sigurisht që vijnë nga mediet e Shqipërisë, që kanë vlerësuar lartë ekipin e Kosovës.

“Malta e dobët për Kosovën, “Dardanët” nuk e diskutojnë fitoren”, shkruan Supersport.al.

“Kosova “mbërthen” vendin e parë, likuidon edhe Maltën”, shkruan Telesport.al. “Kosova mund të besojë! Kosova mund të ëndërrojë! Dardanët fituan me rezultatin 3-1 kundër Maltës”, vazhdon tutje kjo medie.

“Kosova bën festë në ‘Fadil Vokrri’, fitore spektakolare ndaj Maltës”, shkruan Panorama Sport.

“Kololli nderon Kosovën, triumfon edhe ndaj Maltës”, shkruan ‘Top Channel’.

/Lajmi.net/