Liverpool festë në fatkeqësinë e Bayern, Muller dënohet për të dy ndeshjet – Lajmi.net
Liverpool festë në fatkeqësinë e Bayern, Muller dënohet për të dy ndeshjet
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 11:39, 11 January 2019
Liverpool ka marrë një lajm fantastik para ndeshjes me Bayern Munich, të cilët janë tronditur  nga UEFA.

Ylli i Bayern, Thomas Muller është dënuar me dy ndeshje nga UEFA, duke lënë të kuptohet se ai nuk do të paraqitet në asnjërën nga ndeshjet me Liverpool, transmeton lajmi.net.

Ndeshjet do të jenë të vlefshme për fazën e 1/16 në Ligën e Kampionëve, dhe Muller do të jetë mungesë e madhe për skuadrën e tij.

Arsyeja e dënimit është ndërhyrja e tij “horror” ndaj Nicolas Tagliafico, në ndeshjen 3:3 kundër Ajax.

Muller i kishte kërkuar falje personalisht lojtarit pas ndeshjes, duke bërë të ditur se nuk ka qenë ndërhyrje e qëllimshme.

Megjithatë dënimi i UEFA për lojtarin është me dy ndeshje. Klopp duhet të jetë i gëzuar nga ky lajm. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO