Rajoni – Lajmi.net

Aktuale

Erion Veliaj konfirmon rikandidimin për Tiranën

“Mezi e pres që të fillojmë këtë mandat të dytë, me projekte të reja, por dhe me gjëra që kemi mësuar si t’i bëjmë më mirë”. ...

19 March, 2019 Lexo më shumë

Shtatë shtetas të Maqedonisë pranojnë fajin për pjesëmarrje në luftëra të huaja

Shtatë shtetas të Maqedonisë të akuzuar për pjesëmarrje në luftëra të huaja, formacione paraushtarake ose paramilitare, prej të cilëve njëri akuzohet edhe për veprën “organizim terrorist”, kanë pranuar fajin dhe veprat me të cilat ngarkohen....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Erion Veliaj: Do rikandidoj për Tiranën, mezi pres të filloj mandatin e dytë

“Mezi e pres që të fillojmë këtë mandat të dytë, me projekte të reja, por dhe me gjëra që kemi mësuar si t’i bëjmë më mirë”....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Detaje të reja nga atentati në Tiranë, Jurgen Kurti u qëllua nga një makinë në lëvizje

Tirana u trondit mbrëmë nga një atentat me armë ku mbeti i vrarë 26-vjeçari Jurgen Kurti....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Gjoba të reja prej 50 eurove për çiklistët dhe motoçiklistët

Me 50 euro do të gjobiteni në Maqedoninë e Veriut nëse ngisni biçikletë dhe mbani qenin lidhur....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Gjermania i bën thirrje Kosovës ta shfuqizojë taksën dhe të vazhdojë dialogun me Serbinë

Ambasadori gjerman në Serbi, Thomas Schieb, i ka bërë thirrje Kosovës që ta shfuqizojë taksën dhe të ulet e të bisedoj me Serbinë. ...

19 March, 2019 Lexo më shumë

Borchardt: Veprimi i opozitës shqiptare ndez fitilin që vë flakën demokracisë parlamentare

Duke e cilësuar si fitilin që i vë flakën të gjithë sistemit të demokracisë parlamentare, vendimin e opozitës së Shqipërisë për të djegur mandatet, ambasadori i OSBE-së në Shqipëri foli edhe për zgjedhjet e ardhshme lokale. ...

19 March, 2019 Lexo më shumë

Ekzekutim me 3 plumba, çfarë gjetën hetuesit në vendin ku humbi jetën Jurgen Kurti

Gjetja e autorit apo autorëve që qëlluan për vdekje Jurgen Kurtin do të jetë një mision i vështirë për hetuesit dhe policinë për shkak të vendit të zgjedhur prej ekzekutorëve....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Opozita në Shqipëri bëhet gati për tjetër protestë

Partia Demokratike do të vijojë protestat kundër qeverisë deri në largimin e Kryeministrit Rama....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Profesori serb: Millosheviq është gjallë dhe jeton në këtë shtet

Profesori nga Beogradi, Velimir Abramoviq, pretendon se Sllobodan Millosheviq është gjallë....

19 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO