Të Infektuar: 71.908

Të Shëruar: 61.394

Të Vdekur: 1.634

Këta janë nëntë kandidatët e Nismës për deputet nga Prizreni

15:35 | 16 Janar 2021

Nisma Socialdemokrate në Prizren ka përzgjedhur emrat për kandidatë për deputetë të Kuvendit e Kosovës, në zgjedhjet e jashtëzakonshme të cilat pritet të mbahen me 14 shkurt.

Kryetari i këtij subjekti politik dega në Prizren, Zafir Berisha ka konfirmuar se Nisma në zgjedhjet e 14 shkurtit garon me nëntë kandidat nga Prizreni.

Bëhet fjalë për Zafir Berisha, Albulena Bala-Halimaj, Sabri Mici, Afrim Tejeci, Shukrije Berisha, Muhamet Shalaj, Fatmir Gërdella, Veton Rexha dhe Leart Batusha.