Jeff Bezos mendohet të jetë në Shqipëri, jahti i tij superluksoz u pa në Sarandë

14:39 | 25 Gusht 2021

Njeriu më i pasur në botë duket se po viziton Shqipërinë.

Siç edhe mund të shihet nga fotot, jahti luksoz “Flying Fox” është në Sarandë për momentin, ndërsa nuk dihet nëse në jaht është vetë miliarderi Bezos apo është dhënë me qera nga ai, qeraja e të cilës kushon 4 milionë java, shkruan lajmi.net.

Jahti ka përmasa gjigante, ndërsa mbi të ndodhet edhe një helikopter.

Flying Fox është një jaht motorik me një gjatësi prej 136 metrash. Ndërtuesi i jahtit është Lürssen nga Gjermania i cili dorëzoi superyacht Flying Fox në vitin 2019.

Super jahti ka një rreze prej 22.5m, një draft prej 5.1m dhe një vëllim prej 9,022 GT. Ajo është jahti i 10-të më i madh i ndërtuar nga Lürssen./Lajmi.net/