Guardiola: Bayern Munich – Real Madrid, kjo skuadër shkon në finale – Lajmi.net
Guardiola: Bayern Munich – Real Madrid, kjo skuadër shkon në finale
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 16:16, 13 April 2018
Bayern Munich - Real Madrid po cilësohet ndeshja kryesore gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve.

Dy gjigantët e futbollit evropian janë shortuar sot në Nyon të Zvicër.

Të dy këto skuadra, kanë shumë histori të pazgjidhura mesvete, dhe mjafton të kujtojmë përballjen e vitit të kaluar, ku Real Madrid eliminoi Bayernin në Ligën e Kampionëve me shumë polemika.

Ish trajneri i Bayern Munich, Pep Guardiola, shpreson që bavarezët të kualifikohen për në finalen që mbahet në Kiev të Ukrainës.

“Unë shpresoj se do të kualifikohet Bayerni”, ka deklaruar Guardiola në konferencë për shtyp.

City i Guardiolas është eliminuar në çerekfinale nga skuadra e Liverpoolit./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO