Gattuso: Higuain ka vendosur… – Lajmi.net
Gattuso: Higuain ka vendosur…
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 22:33, 12 January 2019
Gennaro Gattuso ka lënë të kuptohet se Gonzalo Higuain do të largohet nga Milan për t’iu bashkuar Chelsea.

Ndeshja ndaj Samdoria në Kupën e Italisë, ka mundur të jetë e fundit në fanellën e Milanit për Gonzalo Higuain.

Sulmuesi argjentinas, i cili është në pronësi te Juventus, është drejt një transferimi të ri në Premierligë te Chelsea.

“Kemi një raport të sinqertë, ne ju themi njerëzve gjërat në fytyrë. Është një sinqeritet i madh. Kur një lojtar bën zgjedhje të caktuara, bëhet e vështirë për ta bindur ndryshe atë”, ka deklaruar Gattuso pas ndeshjes me Sampdoria, duke nënkuptuar se Higuain po largohet nga Milan, përcjell ‘lajmi.net’.

“Në këtë moment, ai është një lojtar i Milanit. Unë nuk e di se çfarë do të ndodhë”./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO