Formacionet zyrtare: Dortmund – Bayern

19:18 | 17 Gusht 2021

Sonte (e martë) do të zhvillohet Superkupa e Gjermanisë mes Borussia Dortmundit dhe Bayern Munichut.

Dy gjigantët gjerman duan vetëm fitore që të nisin sezonin me trofe, shkruan lajmi.net.

Formacionet e zgjedhura tashmë janë bërë publike:

Dortmund: Kobel; Schulz, Akanji, Witsel, Passlack; Dahoud, Bellingham, Reyna; Reus; Moukoko, Haaland.

Bayern: Neuer; Davies, Upamecano, Sule, Kimmich; Stanisic, Goretzka, Muller; Gnabry, Coman, Lewandowski.

Ndeshja nis në ora 20:30./Lajmi.net/