E pabesueshme: Milan e transferon Paton – Lajmi.net
E pabesueshme: Milan e transferon Paton
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 9:59, 9 November 2018
Një emër i njohur do t’i bashkohet Milanit në afatin kalimtar të janarit.

Jo vetëm Zlatan Ibrahimovic. Milani i së ardhmes mund të projektohet me një rikthim tjetër emocionues.

Bëhet fjalë për Alexandre Paton, sulmuesin brazilian që vitet më të mira në karrierë i ka kaluar te Milan, duke shënuar 63 gola në 150 paraqitje.

Drejtori sportiv, Leonardo, e sheh si një alternativë të mirë Paton për sulmin me shumë probleme të Gennaro Gattusos.

29 vjeçari aktualisht angazhohet në Kinë te skuadra e Tianjin Quajian, dhe një rikthim në Evropë sigurisht që do të aprovonte.

Pato transferimin e parë te Milan e kishte kompletuar në vitin 2007, ku ‘Rossonerët’ për shërbimet e tij i paguan 22 milionë euro brazilianëve të Porto Alegre./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO