Chelsea shënon edhe fitoren e katërt në Ligën e Evropës – Lajmi.net
Chelsea shënon edhe fitoren e katërt në Ligën e Evropës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 20:44, 8 November 2018
Skuadra e Chelsea ka shënuar edhe fitoren e katërt në Ligën e Evropës, kësaj radhe ndaj BATE Borisov.

Të përzgjedhurit e Maurizio Sarrit e fituan ndeshjen me rezultatin minimal 0:1, shkruan lajmi.net.

Golin e vetëm të takimit e realizoi sulmuesi francez i Chelsea, Olivier Giroud, pasi në minutën e 52’ pranoi një asistim nga Emerson.

Me këtë fitore Chelsea tashmë grumbullon plot 12 pikë në katër ndeshje, që i bie se ka bilanc 100% të fitoreve.

Londinezët prijnë në tabelë, duke lënë pas skuadrën e Vidi, të cilët grumbullojnë gjashtë pikë.

Chelsea ndeshjen e radhës në këtë kompeticion e luan ndaj skuadrës së PAOK. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO