Buffon e zbulon lajmin e dhimbshëm pas eliminimit nga Liga e Kampionëve – Lajmi.net
Buffon e zbulon lajmin e dhimbshëm pas eliminimit nga Liga e Kampionëve
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 13:00, 12 April 2018
Gianluigi Buffon ka paralajmëruar pensionimin nga futbolli pas përfundimit të këtij sezoni.

Gianluigi Buffon ka konfirmuar se do të pensionohet nga futbolli.

Kapiteni i Juventusit ka thënë se ndjen keqardhje që duhet t’i braktisë shokët e tij, në fund të këtij stinori.

“Jam i pikëlluar sepse duhet t’i braktisi këta djelmosha të mrekullueshëm”, u shpreh Buffon pas ndeshjes, përcjell “lajmi.net”.

“Shpresoj që ju kam lënë diçka”, theksoi ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO