Teknologji – Lajmi.net

Aktuale

Samsung do të zhvillojë telefonin me ekran të plotë, kamera futet nën ekran

Ekrani i ardhshëm i telefonit të Samsung Electronics do të jetë një ekran i plotë pasi sensorët dhe kamerat do të futen nën ekran, tha firma të enjten....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Raporti i ri ‘konfirmon’ se iPhone-ët e 2019 do të vijnë me kamerë të trefishtë

Pasi telefonat Android këto ditë kanë filluar të shfaqin kamera të trefishta ose më shumë, kjo i bën kamerat e dyfishta të iPhone të duken mediokër....

16 March, 2019 Lexo më shumë

Google ka larguar gjatë vitit të kaluar 2.3 miliardë reklama të këqija

Në një prezantim të zhvilluar së fundmi, Google ka treguar se si në vitin e kaluar, është përkushtuar për eliminim e reklamave të këqija dhe pamundësinë e ngarkimit të tyre. ...

16 March, 2019 Lexo më shumë

Terroristi transmetoi live masakrën në Zelandën e Re, Reagon Facebook-u

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, ka reaguar menjëherë pas sulmit të sotëm në Zelandë të Re, ku një sulmues la të vdekur 41 persona në një Xhami në qytetin ChristChurch. ...

15 March, 2019 Lexo më shumë

Roboti që do mund të ngritë objekte 100 herë më të rënda se pesha e tij

Robotët biologjik janë bërë ndër më atraktivët për njerëzit....

14 March, 2019 Lexo më shumë

Smartfonët shpëtojnë edhe një jetë tjetër

Jo rrallë herë telefonët mobilë kanë rezultat shpëtimtar të jetës së njerëzve dhe i fundit është një rast në Australi ku smartfoni bllokoi një shigjetë të vërtetë....

14 March, 2019 Lexo më shumë

E konfirmon Facebook: Problemi nuk u shkaktua nga ndonjë haker

Një numër i rrjeteve sociale në pronësi të Facebook po përjeton një ndërprerje mbarëbotërore, duke u pamundësuara miliona përdoruesve për t'i shfrytëzuar si duhet mediat sociale për 5 orë rresht....

13 March, 2019 Lexo më shumë

Bie ‘Facebook’ nga sistemi, probleme me postim

Rrjeti social më i popullarizuar në botë, 'Facebook', sapo ka rënë nga sistemi....

13 March, 2019 Lexo më shumë

Bien shitjet e iPhone

Shifrat konfirmohen edhe nga vet kompania që ka publikuar shumë më pak të ardhura për këtë fillim vit. ...

13 March, 2019 Lexo më shumë

Samsung Galaxy S10E me lexuesin e ‘fingerprint’-it më të shpejtë që keni parë ndonjëherë

Samsung Galaxy S10e sjell karakteristikat kryesore të kompanisë në një audiencë të re, me një çmim të dukshëm më të ulët se Galaxy S10 dhe Galaxy S10 Plus....

12 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO