AAK thërret në interpelancë kryeministrin për murin në veri

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e ka ftuar në interpelancë kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa pas ndërtimit të murit, i cili ndanë në dysh qytetin e Mitrovicës.

Lajme

09/12/2016 13:31

AAK ka mbledhur gjashtë nënshkrime të deputetëve aq sa janë edhe të nevojshme dhe kërkesën e ka proceduar në Kryesinë e Kuvendit dhe i ka kërkuar kësaj të fundit caktoj seancën ku do të zhvillohej interpelanca me kryeministrin Mustafa.

Këtë e ka bërë të ditur për lajmi.net Muharrem Nitaj, anëtar i Kryesisë së AAK-së. /Lajmi.net/