ZYRTARE: Sigal Prishtina tërhiqet nga Liga Ballkanike – Lajmi.net
ZYRTARE: Sigal Prishtina tërhiqet nga Liga Ballkanike
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 12:09, 8 March 2017
Sigal Prishtina nuk do të garojë më në Ligën Ballkanike.

Dy herë kampioni i kësaj lige, e ka marrë vendimin për shkak se dëshiron të fokusohet më shumë në ABA Liga, tek e cila ligë kanë konkurruar për anëtarsim.

“Ju njoftojmë që pas 4 vitesh pjesëmarrje në Ligën Ballkanike SIGAL UNIQA BIBL, garë në të cilën fituam dy herë titullin kampion, bordi drejtues i klubit ka vendosur për të ndërpreRë pjesëmarrjen në këtë garë.

I gjithë fokusi i klubit do të jetë në garat Europiane te Fiba-s dhe ato vendore. Poashtu menaxhmenti i klubit ka vendosur që për edicionin e ardhshëm të konkurrojë për anëtarësim në ligën tjetër regjionale ABA LIGA”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e Prishtinës, përcjell “Lajmi.net”.

“Ne me këtë rast falënderojmë udhëheqësit e Ligës Ballkanike për mundësinë e dhënë për thyerjen e izolimit të basketbollit Kosovar si dhe ngritjen e cilësisë së Klubit të Basketbollit Sigal Prishtina dhe basketbollit Kosovar në përgjithësi”, përfundon njoftimi i kryeqytetasve. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: Sigal Prishtina

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master
  • Play World Soccer Champion