ZYRTARE: Dënohet Pep Guardiola – Lajmi.net
ZYRTARE: Dënohet Pep Guardiola
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 18:47, 9 March 2018
Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Anglisë, ka dënuar trajnerin e Manchester Cityt, Pep Guardilola.

Trajnerit spanjoll sot i është shqiptuar dënimi prej 22 mijë e 500 euro, për fjongon e verdhë të mbajtur në disa ndeshje të Premierligës.

Guardiola ka disa ndeshje që në pallton e tij ka mbajtur një fjongo të verdhë, përmes të cilës kërkonte drejtësi për politikanët katalan të arrestuar nga shteti spanjoll pas shpalljes së pavarësisë së Katolonisë në tetor të vitit të kaluar.

Mesazhet politike janë të ndaluara në futboll, dhe ky është shkaku i dënimit për trajnerin e Manchester Cityt./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Pep Guardiola

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Supercar Showdown
  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals