ZYRTARE: Carvajal suspendohet nga UEFA – Lajmi.net
ZYRTARE: Carvajal suspendohet nga UEFA
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 14:11, 6 December 2017
Komisioni Disiplinor i garës ka pezulluar mbrojtësin e Real Madridit me dy ndeshje moslojë.

Dani Carvajal është suspenduar nga UEFA.

Komisioni Disiplinor i garës ka pezulluar mbrojtësin e Real Madridit me dy ndeshje moslojë.

Carvajal akuzohej se qëllimisht u ndëshkua me karton të verdhë për t’u suspenduar në ballafaqimin e xhiros së fundit të fazës së grupeve ndaj Borussia Dortmundit, përcjell “lajmi.net”.

Por, ai ka pësuar duke u suspenduar nga UEFA dhe do të shërbejë dënim prej dy ndeshjeve moslojë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Dani Carvajal, Real Madrid

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball