Zbulohen detaje të reja për Golf 8 GTI (Foto) – Lajmi.net
Zbulohen detaje të reja për Golf 8 GTI (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:09, 26 February 2017
2019-a do të jetë viti kur të gjithë do të jemi në gjendje të shikojmë VW Golf 8 GTI, i cili supozohet se do të jetë në dispozicion në tri nivele të ndryshme të fuqisë.

Të paktën kjo është zbuluar sipas revistës gjermane ‘Autobild’ që vazhdimisht ndjek atë se çfarë krijuesi i veturave ka përgatitur në tubacionin e naftës. Së fundmi është kuptuar që një pamje e re e Golf 7 do të zbulohet vonë gjatë vitit 2016, që do të thotë se seria e re e Golf-it do të jetë në dispozicion brenda tri viteve të ardhshëm.

‘Autobild’ ka thënë që VW Golf 8 GTI do të jetë në dispozicion në tri modele, 195 kW GTI Classic, 220 kW GTI Performance, dhe 240 kW GTI Club Sport. Sipas revistës supozohet gjithashtu që do të jetë edhe një model i katërt që do të ketë 295 kW.

1 2

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO