WhatsApp lëshon një risi, ja për çfarë bëhet fjalë – Lajmi.net
WhatsApp lëshon një risi, ja për çfarë bëhet fjalë
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 20:29, 12 March 2017
Aplikacioni WhatsApp do ti lejojë bizneset që të komunikojnë drejtpërdrejt me konsumatorët.

Ky shërbim po testohet ditën e sotme nga Ëhatsapp dhe nëse rezulton i sukseshëm, kjo gjë do ti sillte aplikacionit një rritje të madhe të të ardhurave.

Që kur u ble nga Facebook në 2014, ky aplikacion ka eleminuar të vetmin burim të të ardhurave , ku cdo përdorues duhet të paguant 1$ në vit dhe nuk ka sjellë asnjë alternativë tjetër.

Menjëherë pasi e hoqi pagesën , WhatsApp shprehu interesin që të tërhiqt korporatat për të gjetur fitime , pra ashtu sic bën Facebook.

Facebook të gjitha fitimet i bën ndërmjet reklamimit të bizneseve dhe duhet thënë që fiton tej mase shumë, raprton TechSot.al.

Whatsapp po shpreson që bizneset të përdorin aplikacionin për të bërë porosi të ndryshme , për tu updatuar me të rejat e kompaniasë , madje dhe bankat mund ta përdorin për të njoftuar klientët mbi transaksionet e fundit.

Deri tani bizneset duken shumë më tepër optimist sesa klientët për këtë lëvizje të WhatsApp.

Fjalët kyçe: risia, WhatsApp

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper
  • Play Turbo Racing 3