Vjen fitorja e parë për KB Trepçën – Lajmi.net
Vjen fitorja e parë për KB Trepçën
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 21:33, 26 October 2017
Trepça nga Mitrovica ka shënuar fitoren e parë në elitën e basketbollit kosovar.

‘Minatorët’ kanë shënuar fitoren e parë në udhëtim ndaj Boreas në Pejë me 10 pikë diferencë 78-88.

Më meritori për këtë fitore të mitrovicasve ishte basketbollisti amerikan i ardhur së fundmi në klub, Mark Williams.

Williams luajti gjatë gjithë ndeshjes dhe realizoi 37 pikë duke bërë nëntë kërcime dhe duke dhuruar pesë asistime.

Fjalët kyçe: KB Borea, KB Trepça

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown