Vetëtima e kaltër: ky është TAXI më i veçantë në botë (Foto/Video) – Lajmi.net
Vetëtima e kaltër: ky është TAXI më i veçantë në botë (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 16:21, 1 February 2018
Për çdo adhurues të veturave, ky TAXI është një përvojë e jashtëzakonshme.

Evald Jåstad është një shofer taksie në Norvegji i cili ka një veturë jo të zakonshme për veturë taksie. Ai ka një veturë sportive Ford Focus RS e cila ka një motor 2.3 – litër i cili prodhon 350 kf, transmeton Express. Deri tani, me punën si taksi ai ka bërë afër 130,000 km.

Ai jeton në qytetin turistik Odda dhe klientët e tij e pëlqejnë jashtëzakonisht veturën e tij saqë e kanë emëruar atë si “Vetëtima e kaltër”.

https://youtu.be/-ctakSX8esI

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball