Vala Superliga e Kosovës bëhet lajm sensacional në Itali – Lajmi.net
Vala Superliga e Kosovës bëhet lajm sensacional në Itali
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSportSporti Vendor 17:10, 20 February 2017
Vala Superliga e Kosovës është bërë lajm sensacional nga media e njohur italiane, ‘Tuttomercatoweb’.

Kësaj here, kampionati i Kosovës nuk është lajm për terrenet jo të mira dhe stadiumet që janë larg standardeve të Evropës.

Gara për titull që do të zhvillohet në pjesën e dytë të sezonit mes katër skuadrave, ka tërhequr vëmendjen e media së njohur italiane.

“Kampionatet në Evropë: Kosovë, katër skuadra në luftë për titull”, shkruan ‘Tuttomercatoweb’, përcjell lajmi.net.

Kujtojmë se pranvera pritet të jetë e “nxehtë” në Superligën e Kosovës në luftën për mbijetesë, kur Trepça 89 me 39 pikë do të kërkoj të ruaj kreun deri në fund të sezonit, por pas tyre renditen Llapi me 36 pikë, Prishtina me 35 dhe Feronikeli me 33.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO