Tesla lëshon një pamje të re të modelit Y – Lajmi.net
Tesla lëshon një pamje të re të modelit Y
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 15:04, 6 June 2018
Prodhuesi i makinave elektrike ka lëshuar një tjetër pamje të modelit të vet mini SUV Y. Makina do të paraqitet vitin e ardhshëm.

Tesla, e cila aktualisht lufton me problemet e prodhimit të saj të Model 3, ka lëshuar disa imazhe të reja rreth modelit të ri të makinave, e cila quhet Modeli Y.

Rreth makinës ende ka pak njohuri. Gjithashtu foto japin pak informacion.

Duhet të prezantohet automjeti më 2019, por se kur do të fillojë prodhimi ende nuk dihet.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO