Sport – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

De Biasi: Për këtë arsye të çuditshme, nuk u bëra trajner i Italisë

Gianni De Biasi duket se ende e "vajton" faktin që nuk u bë trajner i Italisë. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Një yll i madh i Kosovës, do të mbetet në bankinë

Albert Bunjaku do ta lë jashtë formacionit një yll të madh. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Kush do ta zëvendësojë Berishën? De Biasi befason të gjithë me përgjigjen

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka folur në konferencë për shtyp para ndeshjes ndaj Italisë. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

De Biasi: Ja çfarë do të bëjë gjatë himnit të Italisë dhe të Shqipërisë

Gianni De Biasi po flet në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Italisë. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Ujkani: Kam luajtur dy herë ndaj islandezëve, ja çfarë më kanë bërë

Poerieri i Kosovës, Samir Ujkani, nuk ka kujtime të mira nga ndeshjet me Islandën sa ishte pjesë e Shqipërisë. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Bunjaku konfirmon përforcimin e madh të Kosovës për ndeshjen e ardhshme

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, po flet në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Islandës. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Gjilani prezanton projektin për rindërtimin e stadiumit të qytetit, ja sa ulëse do t’i ketë

Komuna e Gjilanit ka prezantuar sot projektin final të rindërtimit të stadiumit të qytetit, të kapacitetit prej 10 mijë ulëseve, i cili u vlerësua si vepër e madhe arkitektonike....

23 March, 2017Lexo më shumë

Bunjaku: Do të isha i lumtur po të shënonte Berisha… nëse luan!

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, po flet në konferencën për shtyp para ndeshjes. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Ujkani tregon se si Kosova duhet ta rrezikojë Islandën

Në konferencën për shtyp është edhe kapiteni Samir Ujkani....

23 March, 2017Lexo më shumë

Bunjaku: Të gjithë gati, Avdijaj në dyshim

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, po flet në konferencën për shtyp para ndeshjes....

23 March, 2017Lexo më shumë

Albert Bunjaku: S’jemi aq larg, mund ta befasojmë Islandën

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, po flet në konferencën për shtyp para ndeshjes....

23 March, 2017Lexo më shumë

Lila u tall me priftërinjtë, tani vjen reagimi i fuqishëm (VIDEO)

Prifti katolik i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Agustin Bardhi ka kritikuar sot publikisht talljen që sipas tij futbollisit i kombëtares shqiptare, Andi Lila bëri ndaj të krishterëve orthodhoksë....

23 March, 2017Lexo më shumë

Problem i madh për Bunjakun para ndeshjes

Konkurrenca e madhe në sulm, është shndërruar në një problem për Albert Bunjakun. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

E papritur: Neymar “tradhton” Messin (FOTO)

Neymar e dëshiron me çdo kusht Coutinhon te Barcelona. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Kosova mban stërvitjen e fundit para ndeshjes (FOTO)

Kosova po e mban stërvitjen e parë në "Loro Boriçi" të Shkodrës....

23 March, 2017Lexo më shumë

Ferguson me deklaratë të papritur për Schweinsteiger

Sir Alex Ferguson ndjen keqardhje për Bastian Schweinsteiger. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Shqipëria niset drejt Italisë, çfarë ndodhi në aeroplan? (VIDEO)

Një video e publikuar në rrjetet sociale, tregon se si futbollistët e Kombëtares janë nisur drejtë Italisë....

23 March, 2017Lexo më shumë

Diçka e pabesueshme po ndodh në “Santiago Bernabeu” (FOTO)

Në Kosovë sot ishte ditë me diell, por në Madrid bora ka mbuluar stadiumin "Santiago Bernabeu". ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Shqiptarët arbëreshë, bujë në Itali (VIDEO)

Ndoshta ata nuk e flasin bukur gjuhën shqipe, ndoshta dinë shumë më pak se shqiptarët që jetojnë në Shqipëri....

23 March, 2017Lexo më shumë

Xhaka: Këta janë ata që më kanë bërë të dukem si idiot!

Granit Xhaka ka sulmuar kritikët e lojës së tij në Arsenal. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Italia ndryshon formacionin kundër Shqipërisë!

Jo vetëm Shqipëria. Dilema për formacionin ka edhe në radhët e Italisë....

23 March, 2017Lexo më shumë

Veseli edhe zyrtarisht tifoz i Kosovës (Foto)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pranuar sot edhe zyrtarisht kartelën e tifozërisë së përfaqësueses së Kosovës në futboll. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Gol dhe festë e “çmendur” nga Felipe Melo (VIDEO)

Felipe Melo ka realizuar golin e tij të parë me Palmeiras dhe e festoi në një mënyrë mjaft interesante. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Itali – Shqipëri, arbëreshët mbushin qytetin me flamujt kuqezi (VIDEO)

Arbëreshët janë duke e pritur me interes të madh ndeshjen që kombëtarja shqiptare do të luajë ndaj Italisë, vendit ku ata kanë lindur dhe janë rritur....

23 March, 2017Lexo më shumë

“Dardanët” zbulojnë numrin e autobusëve me tifozë për ndeshjen Kosovë – Islandë

Lulzim Berisha ka treguar se është përgatitur një koreografi shumë e mirë për ndeshjen ndaj Islandës....

23 March, 2017Lexo më shumë

Hallgrimsson: Këta janë tre futbollistët më të rrezikshëm të Kosovës (FOTO)

Heimir Hallgrimsson ka kërkuar kujdes nga Islanda për Kosovën. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Tramezzani: Kjo do të ndodhë në ndeshjen Itali – Shqipëri

Ish-ndihmësi i Gianni de Biasit në Kombëtaren shqiptare, madje u ka treguar rivalëve edhe pikat më të forta të kuqezinjve....

23 March, 2017Lexo më shumë

Rashica te klubi i madh nga Liga e Kampionëve? (FOTO)

Milot Rashica mund të transferohet te një klub i madh evropian....

23 March, 2017Lexo më shumë

Dortmund konfirmon lajmin e madh për Aubameyang

Borussia Dortmund ka caktuar çmimin për sulmuesin e shumëkërkuar Pierre-Emerick Aubameyang....

23 March, 2017Lexo më shumë

Lajm fantastik për Rashicën, një ditë para ndeshjes me Islandën (VIDEO)

Goli i sulmuesit të krahut të Kosovës, Milot Rashica, ka fituar çmimin “Goli i muajit shkurt i Vitesses”. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

De Biasi ka bërë diçka që nuk po i pëlqen asnjë tifozi para ndeshjes Itali – Shqipëri

Në këtë seancë, skuadra dhe trajneri De Biasi u fokusuan më shumë në aspektin taktik....

23 March, 2017Lexo më shumë

Barcelona ndryshon komplet fanellën për sezonin e ri (FOTO)

Barcelona pritet të bëjë ndryshim të madh në dizajnin e fanellës për sezonin e ardhshëm, shkruan e përditshmja sportive katalane "Mundo Deportivo". ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Sigurdsson ua ‘mbyll gojën’ atyre që dyshojnë te Kosova

Gylfi Sigurdsson ka folur para ndeshjes me Kosovën. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Islanda stërvitet në “Loro Boriçi” para ndeshjes me Kosovën (FOTO)

Kombëtarja e Islandës ka kryer stërvitjen e parë në stadiumin ‘Loro Boriçi’ para ndeshjes së nesërme ndaj Kosovës....

23 March, 2017Lexo më shumë

Itali – Shqipëri, bastoret ‘zbulojnë’ golashënuesin e parë (FOTO)

Sipas të dhënave të publikuara nga "Corriere dello Sport" më shumë mundësi për të gjetur rrugën e rrjetës ka Belotti që kuotohet me koeficientin 1.75. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Selektori i Islandës befason me fjalët për Kosovën

Heimir Hallgrimsson ka vetëm fjalë të mira për skuadrën e Kosovës. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

“Dua të transferohem në Barcelonë” (FOTO)

Mesfushori i Sevillas, Vitolo është i gatshëm të transferohet në Barcelonë....

23 March, 2017Lexo më shumë

Conte transferon yllin e Juventusit në Chelsea (FOTO)

Antonio Conte kërkon një përforcim të madh në Chelsea nga Juventus....

23 March, 2017Lexo më shumë

Lewandowski ka lajm të madh për Real Madridin (FOTO)

Robert Lewandowski ka bërë të ditur pse refuzoi transferimin në Real Madrid....

23 March, 2017Lexo më shumë

Futbollisti i Juventusit kënaqet me byrek (FOTO)

Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic ka shfrytëzuar rikthimin në Sarajevë për angazhimet me ekip[in e Bosnjës e Hercegovinës për të ngrënë një byrek dhe publikoi fotografinë në Instagram Story....

23 March, 2017Lexo më shumë

De Biasi i mbyll të gjithë në mbrojtje, ja formacioni i ri i Shqipërisë (FOTO)

Trajneri i Kombëtares kuqezi e ka idetë e qarta teksa ka gati edhe skemën që do të vërë në punë kundër “Azzurrëve”, e cila do të jetë 5-4-1....

23 March, 2017Lexo më shumë

Selektori i Brazilit ‘turpëron’ Neymarin (VIDEO)

Neymar shquhet si futbollist që driblon kundërshtarit por ai u ndal me lehtësi nga selektori i Brazilit, Tite. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Stealth Sniper
 • Play Bow Master Japan
 • Play Bow Master
 • Play Pro Kicker Frenzy
 • Play Urban Basketball
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play iStunt 2
 • Play 8 Ball Pool
 • Play World Soccer Champion
 • Play Bike Rivals
 • Play Berry Rush
 • Play Rock Wheels