Sport – Page 1548 – Lajmi.net

Aktuale

Top 20 driblimet e Messit

Lionel Messi njihet për golat e tij dhe paraqitjet fantastike me çka ka inspiruar Barcelonën drejt titujve më të rëndësishëm në nivelin e klubeve. Për më tepër, ylli argjentinas falë lojërave fantastike me gjigantin katalan i ka sjell vetes katër Topa të Artë, çmim që i ndahet futbollistit më të mirë të vitit në botë. […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Rruga Sir Alex Ferguson

Sir Alex Ferguson ka pranuar çmimin Honorary Freedon of the Borough of Trafford gjatë një ceremonie të hënën. Autoritetet lokale po ashtu kanë njoftuar do ta emërojnë një rrugë që dërgon në Old Trafford nga Water’s Reach në Sir Alex Ferguson Way. Ish menaxheri i Manchester Unitedit pranoi mirënjohjen për arritjet e tij të jashtëzakonshme […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Nëntë huazimet e Townsendit

Para se të depërtojë në ekipin e parë të Tottenhamit këtë sezon, Andros Townsend kaloi një rrugëtim të gjatë prej huazimeve të njëpasnjëshme në nëntë skuadra të ndryshme, gjatë periudhës katërvjeçare. Tani, me një paraqitje për Kombëtaren e Anglisë dhe gol të realizuar me ekipin e Roy Hodgsonit, mesfushori pritet të fitojë kontratë të re […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Adane, ‘binjaku’ i Chiellinit

Giorgio Chiellini mund të konsiderohet si mjaft i rrallë për karakteristikat e tij si mbrojtës. Reprezentuesi italian është shtyllë në repartin defanziv të Juventusit, dhe ka fare pak rivalë sa i përket fuqisë dhe statusit të ‘murit’ në detyrën e tij. Mirëpo, ai ka gjetur një ‘binjak’. Girma Adane, kapiteni i Etiopisë ngjan jashtëzakonisht shumë […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj, perfekt për Barcelonën

Ylli i ri i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj kërkohet nga shumë klube të mëdha evropiane pasi ka hyrë në muajt e fundit të kontratës së tij në Old Trafford që është e paraparë të skadojë në fund të këtij sezoni. Dy gola në debutimin e tij si titullar në Premierligë ia sollën Unitedit fitoren e […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Momenti i së vërtetës

Kur nënshkroi për Juventusin, në fillim të vitit 2013, Fernando Llorente kishte pritur një ndikim tjetër te skuadra e tij e re, me çka synonte të rikthehej në ekipin e Spanjës. Mirëpo, në muajt e parë të tij me fanellën e Bianconerëve, nuk është ende një prej atyre që mund të konsiderohen futbollistë të rëndësishëm […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Balotelli, problem me kameraman

Temperamenti i famshëm i Mario Balotellit doli përsëri në skenë pasi ai qëlloi një kameraman derisa ekipi i Italisë mbërriti në Napoli të dielën. Azzurrët udhëtuan me tren nga Firenca për në Napoli, ku do të zhvillojnë ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin botëror 2014 kundër Armenisë të martën mbrëma. Qindra tifozë […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Bale, përforcim i gabuar

Real Madrid mund të ketë bërë gabim me transferimin e Gareth Bale për rekord 100 milionë euro nga Tottenham Hotspur, sipas doktorit të famshëm spanjoll, Avelino Parajon. Derisa gjiganti spanjoll ka mohuar se ylli uellsian ka nevojë për tu operuar ndaj problemit në shpinë, klubi pranoi se Bale “ka një problem të vogël kronik në […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Milan, zi e terr

Milan u turpërua nga ekipi francez Caen duke pësuar humbje 3-0 në miqësoren e zhvilluar në Francë. E vetmja gjë pozitive ishte paraqitja e portierit Gabriel i cili e ruajti disavantazhin – edhe ashtu të thellë – me një seri pritjesh. Në mungesë të futbollistëve të angazhuar në detyra ndërkombëtare, trajneri Massimiliano Allegri pati në […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Alonso, rekord i pikëve në F1

Fernando Alonso pothuajse humbi një tjetër garë me Sebastian Vettelin për titull të kampionit në Formula 1. Ngasësi i Red Bullit shënoi fitoren e pestë me radhë duke triumfuar në Japoni, në shtegun e Suzukas dhe është shumë pranë të rrëmbejë titullin e katërt të njëpasnjëshëm në Formula 1. Por, ka ngushëllim për spanjollin në […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Davids, i ashpër edhe në ‘pleqëri’

Futbollisti-trajneri i Barnet, Edgar Davids vazhdon të grumbullojë kartonë të kuq edhe në ‘pleqëri’. Ish ylli i Ajaxit, Juventusit dhe Barcelonës, tani 40-vjeç gjatë aventurave të mëparshme te skuadrat më të mëdha kontinentale shpeshherë ishte përjashtuar pas ndërhyrjeve të ashpra dhe incidenteve të shkaktuara në fushë. Një të tillë e mori edhe sot në duelin […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj shënoi 17-18 gola në një ndeshje

Ylli i ri i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj ka mahnitur skautët e futbollit nga mosha e re dhe kishte shkatërruar ekipet kundërshtare edhe si 6-vjeç. Alex Silva, ish skaut dhe trajner në skuadrën e parë të Januzajt, FC Brussels, tha për Sun on Sunday se e kishte parë Januzajn në një ndeshje ku ishte i […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Hasta La Vista, Messi

Arnold Schwarzenegger ka pranuar se është adhurues i Cristiano Ronaldon dhe deklaroi se sulmuesi i Real Madridit është në “formë të jashtëzakonshme”. Ronaldo ka shkëlqyer deri më tani këtë sezon duke shënuar 12 gola në dhjetë ndeshje për Los Blancos në të gjitha garat, edhe pse ekipi gjendet në pozitën e tretë në La Ligë, […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

‘Pacienti’ Bale

Tifozët e Real Madridit ende nuk kanë pasur rastin të shikojnë futbollistin më të shtrenjtë në botë, Gareth Bale, duke luajtur në formën e tij më të mirë fizike për gjigantin madrilen, ku erdhi gjatë verës nga Tottenham për rreth 100 milionë euro. Arsyeja është e thjeshtë. Ylli uellsian ka pësuar lëndime të njëpasnjëshme dhe […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Jordan kundër Bryant dhe James

Vështirë është të flitet për basketboll dhe të mos e lidhim këtë sport të mrekullueshëm me emrin e Michael Jordan. Më i madh i të gjitha kohërave vazhdon të jetë në mendjen e atyre të pasionuar me basketbollin. Sot 50-vjeç, ish ylli i Chicago Bulls nga shumëkush dëshiron të ishte ende në parket për të […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Suarez në shitje

Është në shitje, nuk është në shitje. Këto kanë qenë njoftimet e vazhdueshme rreth të ardhmes së Luis Suarezit në Liverpool. Mirëpo, sipas Sunday Mirror klubi nga Anfield Road ka vendosur që përfundimisht të vlerësojë ofertat për yllin uruguaian gjatë afatit kalimtar të janarit. Suarez gjatë verës mori ofertë nga Arsenali derisa u kërkua edhe […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Federer ndahet nga trajneri

Me një komunikatë të shkurtër në publikuar në uebfaqen e tij zyrtare, Roger Federer ka bërë të ditur se ka përmbyllur raportin me trajnerin e tij Paul Annacone. “Pas tri vjetësh e gjysmë të punës fantastike, Paul dhe unë kemi vendosur të hapim një kapitull të ri në jetën tonë profesionale”, shkruan në www.rogerfederer.com. Vendimi […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Vettel triumfon në Japoni

Ngasësi i Red Bullit, Sebastian Vettel fitoi garën për Çmimin e Madh të Japonisë në Formula 1, para kolegu të tij Mark Webber por duhet të pres ende para se ta sigurojë titullin e tij të katërt të njëpasnjëshëm. Vettel tani ka 90 pikë epërsi ndaj rivalit kryesor, Fernando Alonso në Ferrari, 100 pikë në […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Interesim i madh për Ramosin

Sipas mediave spanjolle, Manchester City, Chelsea dhe Paris Saint-Germain janë të interesuara për mbrojtësin e Real Madridit, Sergio Ramos. Punto Pelota ka raportuar se tri skuadrat e lartpërmendura janë në kontakt me gjigantin spanjoll në lidhje me mbrojtësin, edhe pse Los Blancos kanë insistuar vazhdimisht se Ramos nuk është në shitje. Pavarësisht kësaj, dyshja nga […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Caballero sfidon Hartin?

Manchester City vazhdon të jetë i interesuar për portierin e Malagas, Willy Caballero. Sportsmail ka njoftuar për interesimin e Cityt për Caballeron gjatë afatit kalimtar të verës, mirëpo, 32-vjeçari vazhdon të monitorohet nga ish trajneri i tij nga Malaga, Manuel Pellegrini, nga ky edicion në krye të skuadrës nga Etihad. City  dëshiron të shërbejë konkurrencë […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Neymar i mësuar me faulla

Sulmuesi i Brazilit, Neymar ka mohuar sugjerimet se ishte cak i ndërhyrjeve të ashpra nga futbollistët e Koresë së Jugut gjatë fitores 2-0 të Brazilit në Seoul. Ylli i Barcelonës pësoi 12 faulla ndërsa është futbollisti që ka pësuar më së tepërmi ndërhyrje të palejueshme deri më tani gjatë këtij sezoni në La Ligë. Mirëpo, […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Derbi i Sigal Prishtinës

Sigal Prishtina mposhti Pejën me rezultat 73-67  në derbin e xhiros së tretë në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra nga kryeqyteti mundi kampionin në fuqi pas një dueli jashtëzakonisht interesant në Prishtinë, ku fituesi u përcaktua vetëm në minutën e fundit të takimit. Sigal Prishtina e nisi më mirë duelin me seri prej 9-0 […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Benatia, muri i Romës

Ka prej atyre që kanë filluar ta quajnë si muri i ri i Romës, pasardhës i Walter Samuelit, shtyllë e skuadrës që fitoi Scudetton e fundit për skuadrën nga kryeqyteti italian. Por, ka edhe të tjerë që insistojnë se 13.5 milionë eurot e shpenzuara për transferimin e tij gjatë afatit kalimtar të verës nuk janë […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Goli më i bukur nga Zidane

Zinedine Zidane nuk e përzgjodhi golin i cili Real Madridit ia solli trofeun e Ligës së Kampionëve 2002, ose ata në finale të Kampionatit botëror kundër Brazilit në Francë 1998, si më të bukurin të realizuar nga ai gjatë karriereës si futbollist. Ish futbollisti më i mirë në botë, sot asistent te Los Blancos, ka […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Ronaldo ‘shpëton’ tifozin shqiptar

Një letër nga Cristiano Ronaldo e shpëtoi tifozin shqiptar Roland Gjoka nga ndëshkimi nga Prokuroria e Floridës pas hyrjes së tij në fushë për të përqafuar yllin portugez gjatë duelit mes Real Madridit dhe Chelseas në turneut përgatitor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjoka, tifoz i gjigantit spanjoll dhe Ronaldos ia arriti qëllimit. Ai […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Bale nuk duhet të operohet

Real Madrid ka mohuar frikën rreth gjendjes fizike të përforcimit të ri Gareth Bale duke mohuar njoftimet se mesfushori duhet t’i nënshtrohet një operacioni në diskun e hernisë. Sipas medieve spanjolle, Bale – i cili u bë futbollisti më i shtrenjtë në botë kur iu bashkua Realit nga Tottenham për 100 milionë euro në shtator […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Shaqiri, më i miri

Xherdan Shaqiri u vlerësua si futbollisti më i mirë i Zvicrës në fitoren 2-1 kundër Shqipërisë në Qemal Stafa të premten ku skuadra helvetike e siguroi kreun e Grupit E dhe kualifikimin për në Kampionatin botëror 2014. Shaqiri ishte në mesin e realizatorëve kur e kaloi Zvicrën në epërsi në minutat e para të pjesës […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Cana, ‘tifoz’ i Zvicrës

Kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana ka deklaruar se ai dhe anëtarët e tjerë të ekipit kuqezi do ta përkrahin Zvicrën në Kampionatin botëror 2014. Ekipi helvetik mposhti Shqipërinë 2-1 në Qemal Stafa të premten në kuadër të xhiros së parafundit të fazës eliminatore dhe siguroi pjesëmarrjen në ‘Brazil 2014’. Cana pranoi se i vjen keq […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Behrami: Krenar që jam zviceran

Valon Behrami ka deklaruar se krenohet që është futbollist i Zvicrës, pas fitores 2-1 ndaj Shqipërisë të premten mbrëma në Qemal Stafa ku skuadra helvetike siguroi kualifikimin për në Kampionatin botëror 2014. Ai pranoi se nuk ka qenë e lehtë paraqitja kundër kuqezinjve dhe u ankua në tretmanin e ashpër të tifozëve shqiptarë të cilët […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Futbollistët duhanpirës

Jack Wilshere nervozoi menaxherin e tij të Arsenalit, Arsene Wenger kur u fotografua duke tymosur një cigare jashtë një klubi të natës në Londër, pas ndeshjes kundër Napolit në Ligën e Kampionëve. Por, ylli anglez nuk është as i pari e me siguri as i fundit që zihet me cigare. Shumë ikona të kaluara të […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Zvicra pati fat

Selektori i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld gëzohet që skuadra e tij e siguroi kualifikimin për në Kampionatin botëror 2014 pas fitores 2-1 ndaj Shqipërisë në Qemal Stafa të premten mbrëma. Por, strategu i mirënjohur gjerman ka pranuar se Zvicra ishte me fat që doli fituesi dhe lavdëroi portierin Diego Benaglio i cili bëri disa pritje vendimtare […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Kush tjetër u kualifikua?

Zvicra siguroi kualifikimin për në Kampionatin botëror 2014 pas fitores 2-1 ndaj Shqipërisë në Qemal Stafa në duelin e vlefshëm për Grupin E. Por, së bashku me skuadrën helvetike – Italia dhe Holandën që konfirmuan pjesëmarrjen si dy skuadrat e para nga kontinenti i Evropës – kalimin direkt për në garën e vitit të ardhshëm […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Shaqiri e Xhaka i gëzohen kualifikimit

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka janë shprehur të lumtur pas fitores 2-1 ndaj Shqipërisë në kuadër të Grupit E me çka Zvicra siguroi kualifikimin për në Kampionatin botëror 2014. Shaqiri ishte në mesin e golashënuesve – njësoj sikurse në duelin e parë – dhe ka thënë se ndihet i lumtur që do të luajë në […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Ora zvicerane

Zvicra, edhe në lojën e dytë kundër Shqipërisë, tregoi se është superiore dhe i mbajti asaj një orë futbolli. Shqipëria mund ta shohë Botërorin në televizor, ndërsa ne mund të bëjmë tifo për shqiptarët e Zvicrës....

11 October, 2013Lexo më shumë

Kurdisje në La Ligë

Presidenti i ligës spanjolle Javier Tebas ka thënë se së paku tetë ndeshje në dy ligat e para të Spanjës në futboll janë të kurdisura, çdo sezon. Në deklaratat e tij për BBC World Football Show, Tebas po ashtu bëri thirrje për dënime të përjetshme për ata që përfshihen në ndeshje të kurdisura. “Mes ligës […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Mirë se vini në një botë tjetër

E përditshmja zvicerane Le Matin ka vendosur të bëjë shaka me gjendjen e stadiumit Qemal Stafa dhe objektet rreth tij sa që ka publikuar një shkrim me titullin “Mirë se vini në një botë tjetër” duke pasqyruar gjendjen në arenën ku sonte në ora 20:30 do të zhvillohet përballja mes Shqipërisë dhe Zvicrës në kuadër […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Festimi Special

Festa e Jose Mourinhos si trajner i Interit pas eliminimit të Barcelonës në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve më 2010 është zgjedhur si më e mira, nga lexuesit e portalit të së përditshmes sportive spanjolle Marca.com. Mourinho, aso kohe në drejtim të Nerazzurrëve ishte mposhtur 1-0 në Nou Camp, por arriti të kualifikojë Interin për […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Prishtina Grand Prix

Në kuadër të publikimit voluminoz Lorem Ipsum, Partia e Fortë ka bërë publik planin e saj të radhës, Prishtina Grand Prix – Pista për Formula 1. E projektuar nga një grup i flaktë profesionistësh dhe tifozësh të këtij sporti, Prishtina Grand Prix shtrihet në një gjatësi 25.900km dhe përbën pistën më të gjatë të Formulës […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Super gola nga Ramos

Spanja është gati për duelin ndaj Bjellorusisë, ndeshje cila do të luhet sonte në ora 22.00 në Palma De Mallorca me synim të sigurimit të kualifikimit për në Kampionatin botëror 2014. Pas spektaklit që dhuruan ditë më parë Isco, Xavi Hernandez dhe Iker Casillas, gjatë stërvitjes së djeshme të kampionëve të botës dhe Evropës, kësaj […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Del Piero, magji në ‘pleqëri’

Alessandro Del Piero nuk e ka ndërmend të ndalet. Legjenda e Juventusit, ka nisur sezonin e tij të dytë me Sydney FC në mënyrën më të mirë të mundshme. 38-vjeçari inspiroi skuadrën e tij drejt fitores 2-0 ndaj Newcastle Jets në xhiron e parë të edicionit të ri në A-League. Del Piero realizoi një gol […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj në fanellën e Shqipërisë

Adnan Januzaj është aktualisht futbollisti më i përfolur në Evropë. Ylli kosovar është bërë temë e nxehtë pas dy golave në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Sunderlandit 2-1 të shtunën në debutimin e tij si titullar në Premierligë. Januzaj, përveç se kërkohet nga klube të mëdha përfshirë Juventusin, Barcelonën dhe Manchester Cityn, është cak i […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Kosova kërkon Januzajn

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka ftuar mesfushorin e Manchester Unitedit, Adnan Januzaj të luajë për ekipin U-21 ose U-23. Januzaj, 18-vjeç, lindi në Bruksel por është fëmijë i prindërve nga Kosova-Shqipëria, derisa refuzoi ftesa të ndryshme nga Belgjika për nivelet e të rinjve. Mesfushori i ri ka të drejtë loje për skuadra të […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Simulimet? Mençuri

Sergio Busquets i doli në mbrojtje bashkëlojtarit të tij nga Barcelona, Neymar, por edhe vetvetes duke i përshkruar rastet e simulimeve si veprime të mençura në momente të caktuara. Busquets, e sidomos Neymar vazhdimisht akuzohen se simulojnë duke mashtruar gjyqtarin që të ndëshkojë futbollistët kundërshtarë. Por, mesfushori spanjoll ka arsyetuar veten dhe Neymarin duke thënë: […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Supercar Showdown
 • Play Bubble Trouble
 • Play Urban Basketball
 • Play iStunt 2
 • Play Bow Master Japan
 • Play Urban Basketball
 • Play Bow Master
 • Play 8 Ball Pool
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play Rock Wheels
 • Play Bike Rivals
 • Play Pro Kicker Frenzy