Short i tmerrshëm për skuadrat e Shqipërisë në Ligën e Evropës – Lajmi.net
Short i tmerrshëm për skuadrat e Shqipërisë në Ligën e Evropës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 14:01, 19 June 2017
Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i turit të parë kualifikues të Ligës së Europës.

Skënderbeu ka marrë një kundërshtar mjaft modest teksa do të vihet përballë skuadrës nga Andorra, Sant Hulia, me ndeshjen e parë që do të zhvillohet në Shqipëri.

Një short mjaft i vështirë ka rezultuar për dy kryeqytetet e Shqipërisë dhe Kosovës.

Tirana do të përballet izraelitët e Makabi Tel-Avivit ndërsa Prishtina me suedezët e Norkoping.

Të dyja këto skuadra do t’i luajnë ndeshjet e para në transfertë.

Një short i kënaqshëm ka qenë për Partizanin dhe Shkëndijën e Tetovës. Të kuqtë e kryeqytetit shqiptar do të ndeshen me bullgarët e Botev Plovdiv dhe ndeshja e parë do të luhet në Shqipëri.

Ndërkohë Shkëndija e Tetovës do të ketë përballë moldavët e Dacias së Kishinjevit dhe ndeshja e parë do të luhet në Moldavi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO