Roma e para, eliminohet klubi i njohur – Lajmi.net
Roma e para, eliminohet klubi i njohur
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 22:38, 5 December 2017
Atletico Madridi bie nga faza e grupeve.

Roma ka përfunduar e para në “grupin e vdekjes”.

Verdhekuqët mposhtën Qarabagun, 1:0 me golin e Diego Perottit.

Chelsea në anën tjetër barazoi me Atletico Madridin, 1:1.

Për mysafirët shënoi fillimisht Saul Niguez, ndërsa për vendësit Savic (autogol).

Roma dhe Chelsea kanë nga 11 pikë, por italianët janë të parët pasi që në ndeshjet direkte janë më të mirë (fitore 3:0 dhe barazim 3:3)

Atletico Madridi bie nga faza e grupeve. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO