Prezantohet Mercedes-Benz A Sedan (FOTO) – Lajmi.net
Prezantohet Mercedes-Benz A Sedan (FOTO)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 0:51, 19 April 2017
Ky koncept u prezantua në Auto Shanghai 2017 dhe na jep një pamje të gjeneratës së re nga Mercedes-Benz.

Shkronja A e këtij koncepti qëndron për fjalën Aesthetics qe në shqip do të thotë Estetikë, transmeton Express. Trupi i këtij modeli është i bazuar në një dizajn të pastër, me linja të reduktuara duke u paraqitur si një skulpturë e bukur.

Koncepti A Sedan ka gjatësi prej 4570 mm, gjerësi prej 1870 mm dhe lartësi prej 1462 mm që e bënë të duket si një Coupe e rafinuar. Rrotat në këtë model kanë madhësi 20 inç.

Fjalët kyçe: A-Sedan, Mercedes-Benz

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3