Portieri i Finlandës kërcënon Kosovën – Lajmi.net
Portieri i Finlandës kërcënon Kosovën
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 17:50, 4 September 2017
Portieri i Finlandës, Lukáš Hrádecký, është shprehur optimist para ndeshjes me Kosovën.

27 vjeçari beson se pas fitores ndaj Islandës, skuadra e tij ka rritur vetëbesimin për të mposhtur edhe Kosovën, në përballjen e nesërme që zhvillohet në ‘Loro Boriçi’.

Ai pret që përballje e nesërme të jetë e barabartë, por dëshiron fitoren e skuadrës së tij për ta lënë të fundit në tabelë Kosovën.

“Do të jetë lojë e barabartë, siç ka qenë edhe e para. Ne kemi fituar të shtunën (ndaj Islandës), kemi vetëbesim dhe besoj se do ta mbajmë Kosovën prapa nesh në tabelën kualifikuese”, ka deklaruar portieri Hradecky./Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO