Piroteknika në stadiumet e Bundesligës, ja çfarë do të vendos qeveria gjermane – Lajmi.net
Piroteknika në stadiumet e Bundesligës, ja çfarë do të vendos qeveria gjermane
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 12:19, 25 November 2018
Ndezja e mjeteve piroteknike në stadiumet e Gjermanisë është kthyer në problem shqetësues.

Qeveria gjermane ka një plan për të parandaluar këtë dukuri që po e prish kulturën në stadiume sipas tyre.

Ishte ministri i brendshëm i Gjermanisë, Peter Beuth ka thënë se do të vendose ligji me një vit burg për ata që ndezin piroteknikë në tribuna, shkruan “Der Spiegel”, transmeton lajmi.net.

„Nëse stadiumet nuk janë të aftë të mbajnë tribunat pa piroteknikë, atëherë do ta bëjë qeveria“ ishin fjalët e ministrit.

Kujtojmë se javë më parë ndodhi një incident në tribunat e Bundesligës kur tifozët e Hertha Berlin u përleshën me policinë gjermane.

Për ligjin kundër piroteknikës, ministri i Gjermanisë ka marrë si shembull rregullat në shtetin e Austrisë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO