Pas Higuain dhe Caldara, Milani sot bën një tjetër zyrtarizim – Lajmi.net
Pas Higuain dhe Caldara, Milani sot bën një tjetër zyrtarizim
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 9:45, 6 August 2018
Skuadra e Milanit është bërë shumë aktive ditëve të fundit në tregun e transferimeve.

Pas zyrtarizimit të Gonzalo Higuan dhe Matia Caldara, Milan janë afër nënshkrimit edhe me anësorin Bernard.

‘Rossonerët’ sipas medieve në Itali prinë në garën për të nënshkruar me Bernard, që kanë lënë pas skuadrën e Chelsea.

Gjithnjë sipas këtyre medieve, dita e sotme mund të jetë vendimtare në përmbylljen e këtij transferimi.

Bernard do t’i bashkohet Milanit si lojtar i lirë, pas pesë viteve qëndrim te Shakhtar Donetsk, ku në 95 paraqitje ka shënuar 14 gola./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO