Panelet poshtë rimorkiove të kamionëve që zvogëlojnë pasojat e përplasjes (Video) – Lajmi.net
Panelet poshtë rimorkiove të kamionëve që zvogëlojnë pasojat e përplasjes (Video)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:03, 15 May 2017
Veturat moderne kanë sisteme të avancuar të sigurisë, që pakësojnë mundësinë e përplasjes dhe zvogëlojnë pasojat në rast se ndodhë.

Mirëpo, deri më tani asgjë nuk është bërë për rimorkiot e kamionëve, të cilat kanë një lartësi përplasja me të cilën është e rëndë për shoferin dhe udhëtarët, transmeton Telegrafi.

Njohësit e automobilizmit, po kërkojnë të vendosen panele të forta dhe të siguruara me armaturë, që veturës t’i pamundësohet hyrja poshtë rimorkios.

Filmimi i postuar më poshtë, e tregon simulimet para dhe pasi të jenë vënë këto pjesë, si dhe formën se si ndihmojnë në këto raste.

Fjalët kyçe: Kamionët, panelet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball