NVIDIA kërkon nga shitësit që të kufizojnë numrin e kartelave grafike të shitura, kjo është arsyeja – Lajmi.net
NVIDIA kërkon nga shitësit që të kufizojnë numrin e kartelave grafike të shitura, kjo është arsyeja
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 12:42, 22 January 2018
Nuk mund të porosisni më shumë se dy kartela NVIDIA njëherësh.

Së fundmi është bërë jashtëzakonisht e vështirë që të porosisni kartela grafike nëse dëshironi imazh superior për lojërat tuaja. Kjo ka ardhur si pasojë e kërkesës së madhe për gërmim (mining) të kripto-valutave me anë të këtyre kartelave, transmeton Express. Duke pasur parasysh këtë fakt, NVIDIA ka kërkuar që shitësit e këtyre kartelave ti kufizojnë shitjet në vetëm 2 kartela grafike për porosi.

Duke pasur parasysh këtë fakt, NVIDIA ka kërkuar që shitësit e këtyre kartelave ti kufizojnë shitjet në vetëm 2 kartela grafike për porosi.

NVIDIA ka deklaruar se prioritet i kësaj kompanie mbeten klientët të cilët këto kartela grafike i përdorin për lojëra dhe nuk duan që ata të mbesin pa një produkt të tillë si pasojë e tregut të kripto-valutave.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO