Një xhiro para fundit, ky është golashënuesi më i mirë në Premierligë – Lajmi.net
Një xhiro para fundit, ky është golashënuesi më i mirë në Premierligë
Autori: Lajmi.net Premier LeagueSport 23:59, 18 May 2017
Harry Kane është afër që të fitojë Këpucën e Artë të Premierligës.

Sulmuesi i Tottenhamit ka shënuar 26 gola deri më tani në këtë edicion.

Në vendin e dytë është Romelu Lukaku i Evertonit me 24 shënime, përcjellë “Lajmi.net”.

Lista pasohet nga Alexis Sanchez (21), Diego Costa (20) e Sergio Aguero (18). /Lajmi.net/

1. Harry Kane – 28
2. Romelu Lukaku – 24
3. Alexis Sanchez – 21
4. Diego Costa – 20
5. Sergio Aguero – 18

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO