Ndërtesa e BMW-së ndriçohet si bateri, kjo është arsyeja – Lajmi.net
Ndërtesa e BMW-së ndriçohet si bateri, kjo është arsyeja
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 9:56, 20 December 2017
2017-a akoma s’ka përfunduar, por BMW ka nisur të tregojë sukseset e këtij 12 muajshi.

Marka bavareze ka festuar shitjen e 100 mijë modeleve elektrike sivjet.

Për të festuar këtë arritje, ndërtesa “me katër cilindra” e kompanisë në Munih të Gjermanisë është ndriçuar në formë që të duket si një bateri, transmeton Albinfo.ch.

Që nga lansimi i modelit i3 në vitin 2013, kompania ka arritur të shesë 200 mijë modele të elektrifikuara dhe synon që të prodhojë 25 modele të reja hibride dhe tërësisht elektrike deri në mes të dekadës së re.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO