Mercedes prezantoi AMG GT S Roadster me 522 kuaj fuqi (Foto) – Lajmi.net
Mercedes prezantoi AMG GT S Roadster me 522 kuaj fuqi (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 17:50, 14 May 2018
Modeli i ri do të marrë vendin ndërmjet AMG GT Roadster më të dobët dhe AMG GT C Roadster më të fuqishëm.

Mercedes publikoi fotografinë dhe detajet teknike të modelit të ri AMG GT Roadster me shenjën “S”.

Vetura disponon motor 4.0 bi-turbo V8, i cili mundëson 522 kuaj fuqi. Po ashtu, ka ndërrues automatik prej shtatë shpejtësive, falë të cilit automobili prej 0 deri 100 km/h arrin për 3,8 sekonda, derisa shpejtësia maksimale është 308 km/h.

AMG GT Roadster standard ka motor prej 476 kuaj fuqi, ndërsa AMG GT C Roadster disponon me 558 kuaj fuqi. /kp/Telegrafi/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO